Rohm Semiconductor KTR18EZPF6341
KTR18EZPF6341 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6341
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6341.pdf
Availability of KTR18EZPF6341
QUANTITY
KTR18EZPF6341 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6341
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6341
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6341
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6341 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6341 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6341
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CABLE ASSY EYEMAX 4X 3M W/SCREWS datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 32V 15A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 6V datasheet.pdf
RES 1.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf