Rohm Semiconductor KTR18EZPF6341
KTR18EZPF6341 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6341
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6341.pdf
Availability of KTR18EZPF6341
QUANTITY
KTR18EZPF6341 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6341
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6341
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6341
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6341 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6341 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6341
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
MODULE PIP .8-2.5V 60A HORZ T/H datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-17 AWG 0.197" (5.00mm) Crimp datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 43POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 10.8MM RND 7.3MM datasheet.pdf
SGE-225-4-0600L 05000M SFTY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf