Rohm Semiconductor KTR18EZPF8871
KTR18EZPF8871 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF8871
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF8871.pdf
Availability of KTR18EZPF8871
QUANTITY
KTR18EZPF8871 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF8871
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF8871
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF8871
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF8871 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF8871 Details Description
Related parts for KTR18EZPF8871
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MKS50K datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 7POS PCB datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 24-TSSOP datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 10 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf