Rohm Semiconductor KTR18EZPJ132
KTR18EZPJ132 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ132
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ132.pdf
Availability of KTR18EZPJ132
QUANTITY
KTR18EZPJ132 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ132
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ132
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ132
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ132 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ132 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ132
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS TYPE C .050" datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CBL TIE HLDR ARROW MNT NATURAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf