Rohm Semiconductor KTR18EZPJ320
KTR18EZPJ320 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ320
Brief Description
RES SMD 32 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ320.pdf
Availability of KTR18EZPJ320
QUANTITY
KTR18EZPJ320 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ320
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ320
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ320 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ320
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 52A TO-247 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SW ROTARY SP-12 POS NON SHORT datasheet.pdf
INPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CLAMP BEAM 9/16"-3/4" FLANGE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf