Rohm Semiconductor KTR18EZPJ4R3
KTR18EZPJ4R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ4R3
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ4R3.pdf
Availability of KTR18EZPJ4R3
QUANTITY
KTR18EZPJ4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ4R3
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ4R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ4R3
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ4R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ4R3 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ4R3
IC BACKUP BATT CNTRLR 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf