Rohm Semiconductor KTR25JZPF1204
KTR25JZPF1204 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1204
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1204.pdf
Availability of KTR25JZPF1204
QUANTITY
KTR25JZPF1204 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1204
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1204
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1204
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1204 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1204
IC EXPANDER OCTAL BUS 16-QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TRPL DIFF TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 9V datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf