Rohm Semiconductor KTR25JZPF1R10
KTR25JZPF1R10 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1R10
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1R10.pdf
Availability of KTR25JZPF1R10
QUANTITY
KTR25JZPF1R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1R10
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1R10
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1R10 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1R10
IC LOCK LOOP PHASE CMOS 16-DIP datasheet.pdf
FILTER LINE 56MH 0.45A TYPE 450 datasheet.pdf
RES 130K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IC CODEC DUAL PROGR 64QFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf