Rohm Semiconductor KTR25JZPF2002
KTR25JZPF2002 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF2002
Brief Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF2002.pdf
Availability of KTR25JZPF2002
QUANTITY
KTR25JZPF2002 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF2002
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF2002
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF2002
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF2002 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF2002 Details Description
Related parts for KTR25JZPF2002
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 5HSIP datasheet.pdf
INSULATOR CRYSTAL 3HOLE CLEAR datasheet.pdf
TRIMMER 4.7K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.8A 41 MOHM TH datasheet.pdf