Rohm Semiconductor KTR25JZPF2200
KTR25JZPF2200 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF2200
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF2200.pdf
Availability of KTR25JZPF2200
QUANTITY
KTR25JZPF2200 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF2200
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF2200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF2200
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF2200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF2200 Details Description
Related parts for KTR25JZPF2200
RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DVR SW HI SIDE 2CH POWERSSO12 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED OSLON SSL 590NM YELLOW SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CORD 4 POS FEMALE 2M 22 AWG datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf