Rohm Semiconductor KTR25JZPF2704
KTR25JZPF2704 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF2704
Brief Description
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF2704.pdf
Availability of KTR25JZPF2704
QUANTITY
KTR25JZPF2704 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF2704
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF2704
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF2704
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF2704 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF2704 Details Description
Related parts for KTR25JZPF2704
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 486VWM 777VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf