Rohm Semiconductor KTR25JZPF3000
KTR25JZPF3000 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3000
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3000.pdf
Availability of KTR25JZPF3000
QUANTITY
KTR25JZPF3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3000
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3000
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3000 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3000
RES ARRAY 13 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8USOP datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 20A SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 14-18AWG 1=100PCS datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf