Rohm Semiconductor KTR25JZPF3900
KTR25JZPF3900 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3900
Brief Description
RES SMD 390 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3900.pdf
Availability of KTR25JZPF3900
QUANTITY
KTR25JZPF3900 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3900
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3900
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3900
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3900 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3900 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3900
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 37VC SOT23-3 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 85OHMS RADIAL LEAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 68POS T/H KEY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf