Rohm Semiconductor KTR25JZPF3903
KTR25JZPF3903 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3903
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3903.pdf
Availability of KTR25JZPF3903
QUANTITY
KTR25JZPF3903 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3903
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3903
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3903
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3903 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3903 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3903
IC 8 BIT 76 KSPS ADC S/O 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QKE HDR 2X10 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf