Rohm Semiconductor KTR25JZPF4301
KTR25JZPF4301 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF4301
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF4301.pdf
Availability of KTR25JZPF4301
QUANTITY
KTR25JZPF4301 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF4301
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF4301
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF4301
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF4301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF4301 Details Description
Related parts for KTR25JZPF4301
CONN RECEPT 11POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PUNCH PIN HEAVY DUTY 10MM datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 12A 150VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf