Vishay Thin Film VSSR1601472GUF
VSSR1601472GUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR1601472GUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SSOP
Datasheet Download
VSSR1601472GUF.pdf
Availability of VSSR1601472GUF
QUANTITY
VSSR1601472GUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR1601472GUF
Internal Part NumberEIS-VSSR1601472GUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package98
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SSOP
Size / Dimension0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR1601472GUF
Related LinksVSSR160, VSSR1601472GUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR1601472GUF Details Description
Related parts for VSSR1601472GUF
MAGNET 1/2"DIA X 1/8"THICK datasheet.pdf
SW KEYLOCK SPDT .4VA W/BRKT 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DGTL OSCOPE 12BIT 500MHZ 4CH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210 datasheet.pdf