Rohm Semiconductor KTR25JZPF4302
KTR25JZPF4302 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF4302
Brief Description
RES SMD 43K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF4302.pdf
Availability of KTR25JZPF4302
QUANTITY
KTR25JZPF4302 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF4302
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF4302
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF4302
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF4302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF4302 Details Description
Related parts for KTR25JZPF4302
IC LAMP BALLAST CONTROLLER 14DIP datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
DRIVER SERVO 100V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf