Rohm Semiconductor KTR25JZPF5104
KTR25JZPF5104 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF5104
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF5104.pdf
Availability of KTR25JZPF5104
QUANTITY
KTR25JZPF5104 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF5104
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF5104
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF5104
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF5104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF5104 Details Description
Related parts for KTR25JZPF5104
WIRE TIE 11.25" 50# SCREW datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
IC D-CAP CTRLR SYNC BUCK 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf