Rohm Semiconductor KTR25JZPF51R0
KTR25JZPF51R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF51R0
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF51R0.pdf
Availability of KTR25JZPF51R0
QUANTITY
KTR25JZPF51R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF51R0
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF51R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF51R0
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF51R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF51R0 Details Description
Related parts for KTR25JZPF51R0
FIXED IND 68UH 610MA 520 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SMT3 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 2CH 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V TSOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.2A 270 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf