Rohm Semiconductor KTR25JZPF6802
KTR25JZPF6802 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF6802
Brief Description
RES SMD 68K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF6802.pdf
Availability of KTR25JZPF6802
QUANTITY
KTR25JZPF6802 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF6802
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF6802
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF6802
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF6802 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF6802 Details Description
Related parts for KTR25JZPF6802
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf