Rohm Semiconductor KTR25JZPF8202
KTR25JZPF8202 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF8202
Brief Description
RES SMD 82K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF8202.pdf
Availability of KTR25JZPF8202
QUANTITY
KTR25JZPF8202 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF8202
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF8202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF8202
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF8202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF8202 Details Description
Related parts for KTR25JZPF8202
RES 39 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR SHORT T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TVSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144MAPBGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
PF LOPRO IDT B-IN INDT YEL 6POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf