Rohm Semiconductor KTR25JZPF9100
KTR25JZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF9100.pdf
Availability of KTR25JZPF9100
QUANTITY
KTR25JZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF9100
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF9100
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF9100 Details Description
Related parts for KTR25JZPF9100
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf