Rohm Semiconductor KTR25JZPJ160
KTR25JZPJ160 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ160
Brief Description
RES SMD 16 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ160.pdf
Availability of KTR25JZPJ160
QUANTITY
KTR25JZPJ160 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ160
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ160
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ160
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ160 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ160 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ160
CONN FFC BOTTOM 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf