Preci-Dip 813-S1-070-10-016101
813-S1-070-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-070-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-070-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-070-10-016101
QUANTITY
813-S1-070-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-070-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-070-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts70
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-070-10-016101
Related Links813-S1-070, 813-S1-070-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-070-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-070-10-016101
TERMINAL SCREW 45DEG PC MNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 225W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0503 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AFE 19BIT 3CH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SQUARE/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 2.5A datasheet.pdf