Rohm Semiconductor KTR25JZPJ180
KTR25JZPJ180 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ180
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ180.pdf
Availability of KTR25JZPJ180
QUANTITY
KTR25JZPJ180 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ180
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ180
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ180
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ180 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ180 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ180
IC LINE RCVR RS485 QUAD 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 3640 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
IND LIGHT SNAPFIT 1/4" GRN DIFF datasheet.pdf
DSUB STR STB 15 PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf