Rohm Semiconductor KTR25JZPJ2R7
KTR25JZPJ2R7 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ2R7
Brief Description
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ2R7.pdf
Availability of KTR25JZPJ2R7
QUANTITY
KTR25JZPJ2R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ2R7
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ2R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ2R7
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ2R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ2R7 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ2R7
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 18MHZ IND 44TQFP datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.8A 33.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 11V 10A 0603 datasheet.pdf