Eaton (formerly Cooper Bussmann) KUX12-NUV
KUX12-NUV picture photo
Mfg. Part Number
KUX12-NUV
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
KUX12-NUV.pdf
Availability of KUX12-NUV
QUANTITY
KUX12-NUV Order Process
Ship out your order
Specifications of KUX12-NUV
Internal Part NumberEIS-KUX12-NUV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KUX12-NUV
Related LinksKUX1, KUX12-NUV Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
KUX12-NUV Details Description
Related parts for KUX12-NUV
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVRT 12V 20A 1/8TH BRICK datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 130MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PROM SER 1MBIT 3.3V 20-PLCC datasheet.pdf