Techflex KVN2.00YL25
KVN2.00YL25 picture photo
Mfg. Part Number
KVN2.00YL25
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
FLEXO ARAMID 2" YL - 25'
Datasheet Download
KVN2.00YL25.pdf
Availability of KVN2.00YL25
QUANTITY
KVN2.00YL25 Order Process
Ship out your order
Specifications of KVN2.00YL25
Internal Part NumberEIS-KVN2.00YL25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter2.000" (50.80mm)
Diameter - Maximum2.500" (63.50mm)
Length25.0' (7.62m)
MaterialKevlar® Aramid
FeaturesEnvironment Resistant, Superior Strength
ColorYellow
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KVN2.00YL25
Related LinksKVN2., KVN2.00YL25 Datasheet, Techflex Distributor
KVN2.00YL25 Details Description
Related parts for KVN2.00YL25
IC BUFFER DUAL NON-INV SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8DIP datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 47K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 125 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT SKT datasheet.pdf