FFF KY22015000J0G
KY22015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
KY22015000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB WIR PRO 180D SQU
Datasheet Download
KY22015000J0G.pdf
Availability of KY22015000J0G
QUANTITY
KY22015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KY22015000J0G
Internal Part NumberEIS-KY22015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,058
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesKY
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.34 Nm (3.0 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KY22015000J0G
Related LinksKY2201, KY22015000J0G Datasheet, FFF Distributor
KY22015000J0G Details Description
Related parts for KY22015000J0G
CAP TANT 33UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
LASER MODULE 635NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
BG EMI/RFI MBB 6.5M 6X10" 100EA datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 110VC AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf