FFF KZ09105100J0G
KZ09105100J0G picture photo
Mfg. Part Number
KZ09105100J0G
Brief Description
350 TB WIR PRO 45D ROU
Datasheet Download
KZ09105100J0G.pdf
Availability of KZ09105100J0G
QUANTITY
KZ09105100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KZ09105100J0G
Internal Part NumberEIS-KZ09105100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingSteel, Stainless
Clamp Material - PlatingBrass - Tin Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZ09105100J0G
Related LinksKZ0910, KZ09105100J0G Datasheet, FFF Distributor
KZ09105100J0G Details Description
Related parts for KZ09105100J0G
DIODE GPP 1A 50V 50NS 4SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG BLUE datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS 56TSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf