Johanson Technology Inc. L-07C18NJV4T
L-07C18NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C18NJV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18NH 200MA 650 MOHM
Datasheet Download
L-07C18NJV4T.pdf
Availability of L-07C18NJV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C18NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C18NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C18NJV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C18NJV4T
Related LinksL-07C1, L-07C18NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C18NJV4T Details Description
Related parts for L-07C18NJV4T
JUMPER-H2728TR/C2065A/X 3" datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 120MA 6SMD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC AXIAL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 30MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf