Johanson Technology Inc. L-07C1N2SV6T
L-07C1N2SV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C1N2SV6T
Brief Description
FIXED IND 1.2NH 300MA 120 MOHM
Datasheet Download
L-07C1N2SV6T.pdf
Availability of L-07C1N2SV6T
QUANTITY
L-07C1N2SV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C1N2SV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C1N2SV6T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Coupling Effects, Reduction and Orientation Schemes
Featured ProductRF Ceramic Chip Inductors
Material - CoreCeramic
Inductance1.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant15GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C1N2SV6T
Related LinksL-07C1, L-07C1N2SV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C1N2SV6T Details Description
Related parts for L-07C1N2SV6T
IC QUAD DIFF COMP 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 4CIRC NATURAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN CLAMP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf