Johanson Technology Inc. L-07C36NJV6T
L-07C36NJV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C36NJV6T
Brief Description
FIXED IND 36NH SMD
Datasheet Download
L-07C36NJV6T.pdf
Availability of L-07C36NJV6T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C36NJV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C36NJV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C36NJV6T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance36nH
Tolerance±5%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C36NJV6T
Related LinksL-07C3, L-07C36NJV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C36NJV6T Details Description
Related parts for L-07C36NJV6T
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
LEAD ASSY SGL END 16AWG 12" datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/4" 1=750FT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
A5 750W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MIC 9 P 24" RBW FLOATS datasheet.pdf