Johanson Technology Inc. L-07W10NKV4T
L-07W10NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W10NKV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM
Datasheet Download
L-07W10NKV4T.pdf
Availability of L-07W10NKV4T
QUANTITY
L-07W10NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W10NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W10NKV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W10NKV4T
Related LinksL-07W1, L-07W10NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W10NKV4T Details Description
Related parts for L-07W10NKV4T
RES ARRAY 7 RES 39K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight, Camera Flash 8-HSON datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 25POS 0.30MM datasheet.pdf