Johanson Technology Inc. L-07W13NJV4T
L-07W13NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W13NJV4T
Brief Description
FIXED IND 13NH 560MA 210 MOHM
Datasheet Download
L-07W13NJV4T.pdf
Availability of L-07W13NJV4T
QUANTITY
L-07W13NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W13NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W13NJV4T
Material - CoreCeramic
Inductance13nH
Tolerance±5%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W13NJV4T
Related LinksL-07W1, L-07W13NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W13NJV4T Details Description
Related parts for L-07W13NJV4T
IDC CABLE - MCE20K/MC20M/MCE20K datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC SOT-25 datasheet.pdf
HARDWARE 0.8MM 64-PIN QFP datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf
STAR DELTA BRIDGE datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSORS CABLES ASSY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 240W datasheet.pdf