Johanson Technology Inc. L-07W15NKV4T
L-07W15NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W15NKV4T
Brief Description
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM
Datasheet Download
L-07W15NKV4T.pdf
Availability of L-07W15NKV4T
QUANTITY
L-07W15NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W15NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W15NKV4T
Material - CoreCeramic
Inductance15nH
Tolerance±10%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)172 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W15NKV4T
Related LinksL-07W1, L-07W15NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W15NKV4T Details Description
Related parts for L-07W15NKV4T
RES 7.5 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
THERM PAD 5592 210X300MM 1.0MM datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 388K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf