Johanson Technology Inc. L-07W22NJV4T
L-07W22NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W22NJV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
L-07W22NJV4T.pdf
Availability of L-07W22NJV4T
QUANTITY
L-07W22NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W22NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W22NJV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W22NJV4T
Related LinksL-07W2, L-07W22NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W22NJV4T Details Description
Related parts for L-07W22NJV4T
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.6A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LCD MODULE 16X2 CHAR TRNSFL STN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION AD9649 20MSPS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf