Johanson Technology Inc. L-07W30NKV4T
L-07W30NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W30NKV4T
Brief Description
FIXED IND 30NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
L-07W30NKV4T.pdf
Availability of L-07W30NKV4T
QUANTITY
L-07W30NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W30NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W30NKV4T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance30nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W30NKV4T
Related LinksL-07W3, L-07W30NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W30NKV4T Details Description
Related parts for L-07W30NKV4T
CONN RECPT 9POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR DAC081S101 datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 130K OHM 0606 datasheet.pdf
RES 62.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 375 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf