Johanson Technology Inc. L-07W33NKV4T
L-07W33NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W33NKV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
L-07W33NKV4T.pdf
Availability of L-07W33NKV4T
QUANTITY
L-07W33NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W33NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W33NKV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W33NKV4T
Related LinksL-07W3, L-07W33NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W33NKV4T Details Description
Related parts for L-07W33NKV4T
RESISTOR 350 OHM 1/4W .1% WW datasheet.pdf
Connector Receptacle 86 Position 0.150" (3.81mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 32VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH OPEN DRN 8DIP datasheet.pdf
HAN ADAPT PG21 TO PG21 THRD datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf