Johanson Technology Inc. L-07W4N3JV4T
L-07W4N3JV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W4N3JV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 700MA 91 MOHM
Datasheet Download
L-07W4N3JV4T.pdf
Availability of L-07W4N3JV4T
QUANTITY
L-07W4N3JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W4N3JV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W4N3JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance4.3nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)91 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W4N3JV4T
Related LinksL-07W4, L-07W4N3JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W4N3JV4T Details Description
Related parts for L-07W4N3JV4T
HEADER OPEN .018"DIA .300 20POS datasheet.pdf
CONV DC-DC 75W 48VIN 3.3V POS-EN datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 30.66VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 200MA 750 MOHM datasheet.pdf
BUT. B/W PR. ESC. datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 9 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf