Johanson Technology Inc. L-07W8N7JV4T
L-07W8N7JV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W8N7JV4T
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 480MA 200 MOHM
Datasheet Download
L-07W8N7JV4T.pdf
Availability of L-07W8N7JV4T
QUANTITY
L-07W8N7JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W8N7JV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W8N7JV4T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance8.7nH
Tolerance±5%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W8N7JV4T
Related LinksL-07W8, L-07W8N7JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W8N7JV4T Details Description
Related parts for L-07W8N7JV4T
SWITCH BASIC SPDT .1A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
DIODE UHF VAR CAP 30V SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO-247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.5A SC89-3L datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.8UH 7.5A 18 MOHM SMD datasheet.pdf