Johanson Technology Inc. L-14C12NKV4T
L-14C12NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-14C12NKV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12NH 300MA 400 MOHM
Datasheet Download
L-14C12NKV4T.pdf
Availability of L-14C12NKV4T
QUANTITY
L-14C12NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14C12NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-14C12NKV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14C12NKV4T
Related LinksL-14C1, L-14C12NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14C12NKV4T Details Description
Related parts for L-14C12NKV4T
RES SMD 7.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC S-BUS INTERFACE EXT TQFP48 datasheet.pdf
MEMORY SKT 230POS R/A SMD G/F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OBDII STREAMER W/ PIN 9 POWER OU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
3,3UF 50V 4X5MM 85C 1500H datasheet.pdf