Johanson Technology Inc. L-14W2N3SV4E
L-14W2N3SV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W2N3SV4E
Brief Description
FIXED IND 2.3NH 700MA 80 MOHM
Datasheet Download
L-14W2N3SV4E.pdf
Availability of L-14W2N3SV4E
QUANTITY
L-14W2N3SV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W2N3SV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W2N3SV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - CoreCeramic
Inductance2.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)