Johanson Technology Inc. L-15F3R9KV4E
L-15F3R9KV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15F3R9KV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 200MA 2.5 OHM
Datasheet Download
L-15F3R9KV4E.pdf
Availability of L-15F3R9KV4E
QUANTITY
L-15F3R9KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15F3R9KV4E
Internal Part NumberEIS-L-15F3R9KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test8MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15F3R9KV4E
Related LinksL-15F3, L-15F3R9KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15F3R9KV4E Details Description
Related parts for L-15F3R9KV4E
RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 4K ROM 44-PQFP datasheet.pdf
SENS 2000PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
CONN PIN MALE M12 4POS SOLDER datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 95K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
ATPD147 DIE SET datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf