Johanson Technology Inc. L-15W10NKV4E
L-15W10NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W10NKV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD
Datasheet Download
L-15W10NKV4E.pdf
Availability of L-15W10NKV4E
QUANTITY
L-15W10NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W10NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W10NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W10NKV4E
Related LinksL-15W1, L-15W10NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W10NKV4E Details Description
Related parts for L-15W10NKV4E
PARTITION 2.5X50MM KRS GRY datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 12A 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 140UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf