Johanson Technology Inc. L-15W13NGV4E
L-15W13NGV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W13NGV4E
Brief Description
FIXED IND 13NH 600MA SMD
Datasheet Download
L-15W13NGV4E.pdf
Availability of L-15W13NGV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-15W13NGV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W13NGV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W13NGV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance13nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W13NGV4E
Related LinksL-15W1, L-15W13NGV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W13NGV4E Details Description
Related parts for L-15W13NGV4E
FIXED IND 20H 20MA 1.666 KOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 1.25KW NI-1230S datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 868MHZ datasheet.pdf