Micron Technology MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
Brief Description
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP
Datasheet Download
MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR.pdf
Availability of MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
Internal Part NumberEIS-MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLY14W 03/Dec/2011
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (8M x 8)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
Related LinksMT48LC8M8A2, MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR Details Description
Related parts for MT48LC8M8A2P-75 IT:G TR
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
GRILL GUARD 230MM FOR M4Q SERIES datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 300.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 120 OHM 25% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 5NS 128TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf