Johanson Technology Inc. L-15W27NJV4E
L-15W27NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W27NJV4E
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
Datasheet Download
L-15W27NJV4E.pdf
Availability of L-15W27NJV4E
QUANTITY
L-15W27NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W27NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W27NJV4E
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W27NJV4E
Related LinksL-15W2, L-15W27NJV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W27NJV4E Details Description
Related parts for L-15W27NJV4E
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf