Johanson Technology Inc. L-15W39NKV4E
L-15W39NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W39NKV4E
Brief Description
FIXED IND 39NH 500MA 180 MOHM
Datasheet Download
L-15W39NKV4E.pdf
Availability of L-15W39NKV4E
QUANTITY
L-15W39NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W39NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W39NKV4E
Material - CoreCeramic
Inductance39nH
Tolerance±10%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W39NKV4E
Related LinksL-15W3, L-15W39NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W39NKV4E Details Description
Related parts for L-15W39NKV4E
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DMUX 16SOIC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 40 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf