Johanson Technology Inc. L-15W82NGV4E
L-15W82NGV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W82NGV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM
Datasheet Download
L-15W82NGV4E.pdf
Availability of L-15W82NGV4E
QUANTITY
L-15W82NGV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W82NGV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W82NGV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance82nH
Tolerance±2%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant1.35GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W82NGV4E
Related LinksL-15W8, L-15W82NGV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W82NGV4E Details Description
Related parts for L-15W82NGV4E
IC COMPARATOR R-R 8-DIP datasheet.pdf
CONN MINI-D 50POS R/A PLUG datasheet.pdf
RES 22K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
GSKT FAB/FOAM 6.4X457.2MM DSHAPE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD RF LNA SKY67151-396LF datasheet.pdf
CONN RECEPT 3.96MM 2POS datasheet.pdf